Skip to main content

اتوماسیون صنعتی

بخش اتوماسیون صنعتی شرکت ایریسا با در اختیار داشتن بیش از ۱۰۰ نفر از کارشناسان و متخصصان کارآزموده، قادر به انجام کلیه مراحل مهندسی و طراحی، خرید تجهیزات، ساخت کابینت ‌های کنترل، پیاده سازی نرم افزار‌ها و را‌ه‌اندازی پروژه ‌های سیستم ‌های کنترل صنعتی در سطوح 1، 2 و ۳ اتوماسیون در صنایع مختلف مانند فولاد، نفت، گاز، پتروشیمی، معادن و فلزات غیرآهنی و خودروسازی می‌باشد این از مزایایی است که ایریسا را جز معدود شرکت ‌هایی قرار می‌دهد که در تمام سطوح اتوماسیون قادر به اجرای این گونه پروژه ‌ها می باشد.

همچنین کلیه فعالیت‌های مرتبط با این سیستم‌ها در زمینه‌های برق و ابزار دقیق نیز توسط متخصصان این شرکت انجام می‌گردد. در واحد اتوماسیون سطح یک (شامل PLC‌ها و DCS‌ها) تجربه و توانایی استفاده از تجهیزات و برند‌های مطرح دنیا وجود دارد. در این قسمت برای طراحی تابلو ‌ها از نرم افزار ‌های به‌روز استفاده شده و کار با استاندارد و کیفیت بسیار بالایی انجام می شود. در قسمت نرم افزارهای سطح یک روش‌های هوشمندانه و شیء گرا طراحی شد‌هاند که ایریسا را در این زمینه منحصر به فرد کرده و پروژه ‌ها در تمامی صنایع به خصوص در صنایع فولاد قابل اجرا هستند. در اتوماسیون سطح ۲ و ۳ (شامل Process Control و MES ) طراحی، تدوین و اجرای زیرساخت‌‌هایی با تکنولوژی روز دنیا انجام شده است که قابل استفاده در صنایع مختلف می‌باشند و با همکاری شرکت ‌های خارجی و داخلی بر مبنای مدل‌‌های ریاضی قابل استفاده در این سطوح اتوماسیون، ایریسا از لحاظ توانایی در رده شرکت‌‌های مطرح خارجی قرار گرفته است.

در زمینه سیستم‌‌های اسکادا و تله متری در شبکه ‌های برق و سیالات و حمل و نقل، ایریسا با بهره گیری از سیستم بومی تولید شده در خود شرکت و یا در صورت نیاز، استفاده از برند‌های مطرح اروپایی، با سابقه چند ده ساله و اجرای چندین پروژه در این زمینه می‌تواند اجرای این پروژه‌‌ها را از سطح جمع‌آوری سیگنال ‌ها در فیلد تا مرکز کنترل و انتقال داده‌‌ها به سیستم‌‌های مدیریت اطلاعات به خوبی به انجام برسد.

در اتوماسیون سطح یک توانایی طراحی، ساخت و راه اندازی تابلو‌های برق و درایو با استفاده از تجهیزات و برند‌های مطرح دنیا وجود دارد. این شرکت با همکاری برند‌های مطرح برق، موتور و درایو توانسته است پروژه‌های مختلفی در حوزه تعمیر نگه‌داری، طراحی و بهینه سازی سیستم‌‌های برق، موتور و درایو در صنایع مختلف به ویژه صنایع فولاد کشور گام‌‌های موثری بردارد.

خدمات:

اتوماسیون صنعتی

üسيستم‌هاي اتوماسيون صنعتي  PLC، DCS، ESD، F&G و کنترلرهای صنعتی
üراهکار جهت کنترل خطوط و فرآيندهاي مختلف توليدي
üسيستم‌هاي سطح 2 اتوماسیون و فرآیند
üسیستم‌های سطح 3 اتوماسيون و هماهنگی تولید
üسيستم‌هاي  SCADA  بر مبناي راه حل‌های مطرح جهانی
üشبکه‌های صنعتی
üامنیت سیستم‌ها و شبکه‌های اتوماسیون صنعتی
üکارخانه‌های هوشمند در راستای مبحث Industry 4.0
üارائه خدمات مشاوره، نظارت و نگه‌داري و پشتيباني

 

ابزار دقیق

üسيستم‌ها و تجهیزات شامل Field Instrument و Factory Instrument
üآنالایزرها
üسيستم‌هاي توزین
üPiping
üسیستم‌های ضخامت سنج و عرض سنج
Special Tools and Systemsü
 

برق

üسیستم‌های LV شامل PDP، MCC، Power Center
üموتور
üدرایو
üسیستم‌های حفاظتی و Earth