چرا ایریسا ؟

 

آیا می دانید خاص بودن خدمات ارائه شده توسط شرکت ایریسا، مزیت رقابتی این شرکت در بازار فن آوری اطلاعات میباشد؟

آیا می دانید حفظ و ارتقاء متفاوت بودن در ارائه این ارزش به مشتریان، رسالت سازمانی ایریسا می باشد؟

 

حال سوال اینجاست که تفاوت زنجیره ارزش شرکت ایریسا با شرکت های دیگر در چیست؟

یکی از زمینه های تمایز شرکت ایریسا نسبت به دیگر رقبا، داشتن BUهای متفاوت ( شبکه و زیر ساخت اتوماسیون صنعتیسیستم های اطلاعاتی ) است که هرکدام در سطح کشور و در زمینه کاری خود مطرح می باشند. جالب این است که در بازار هدف شرکت ایریسا (صنایع بزرگ)، همه مشتریان به نوعی خدمات هر سه واحد شرکت را نیاز دارند. حتی در خدمات هر سه واحد بخش های مشترک و وابستگی به دانش بخش دیگر نیز وجود دارد.

زنجیره ارزش شرکت ایریسا که به مشتریان ارائه می شود یک زنجیره خاص است. در نتیجه توسط هر بازار و یا هر مشتری درک نمی گردد.

شرکت های Enterprise، نگاه یکپارچه و تفکر سیستمی و Total solution را از اولویت های خود در سرمایه گذاری در حوزه های مربوط به کسب و کار قرار می دهند. این شرکت ها مزایای یکپارچه گی در خدمات را می دانند. حضور کارشناسان خبره در زمینه های مختلف مورد نیاز در هر سیستم مورد استفاده ایشان در یک شرکت برای هر شرکتی در حوزه فن آوری اطلاعات امکان پذیر نیست و این مورد در شرکت ایریسا وجود دارد. مثلا ارائه خدمات اتوماسیون صنعتی نیازمند دانش اتوماسیون صنعتی، دانش تولید نرم افزار، دانش برق، دانش شبکه های رایانه ای و موارد دیگر می باشد. دارا بودن زیرساخت مناسب، مهمترین پاشنه آشیل سیستم های اطلاعاتی است که برای همه شرکت های Enterprise در اولویت قرار دارد.


سایر امکانات و زیرساختها

کارگاه ساخت و مونتاژ واقع در شهرک صنعتی مبارکه مطابق و استانداردهای جهانی و با ظرفیت تولید سالیانه ۲۵۰۰ دستگاه تابلوی کنترل و برق طبق ارزیابی وزارت صنایع و معادن
انبار قطعات سبک به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع و انبار تجهیزات سنگین به مساحت ۵۰۰ متر مربع
دفاتر فعال در استان های اصفهان، تهران، خوزستان، هرمزگان و خراسان
چارت سازمانی بصورتPowerful Matrix و فرآیندهای سازمانی تعریف شده با توجه به ساختار سازمانی با امکان افزایش ظرفیت کاری حداقل ۲ برابر بدون نیاز به تغییرات ساختاری
همکاری نزدیک و کارآمد با شرکت های خارجی جهت خرید تکنولوژی و تامین تجهیزات
ارتباط با منابع تامین توانمند و قابل اطمینان در آلمان، کرواسی، روسیه، هنگ کنک و ایتالیا


محصولات خاص شرکت ایریسا

فعالیت های تحقیق و توسعه انجام شده در بخش های مختلف شرکت ایریسا با توجه به تخصص های ویژه در زمینه سیستم های اتوماسیون صنعتی، سیستم های اطلاعاتی، شبکه و زیرساخت های کامپیوتری در سطوح مختلف و تجربیات عملی پیاده سازی این سیستم ها در واحدهای مختلف تولیدی صنایع بزرگ کشور در کنار دانش فرآیندی بدست آمده در سایه این تجربیات ارزنده و همکاری با شرکتهای خارجی صاحب نام، همواره در جهت بهینه سازی سیستم های موجود، بهبود شرایط تامین تکنولوژی و بومی سازی دانش فنی به نحوی به انجام رسیده که خروجی های این فعالیت ها شامل محصولات ۱۰۰ درصد صنعتی و قابل استفاده در صنایع کشور باشند. در این راستا تا کنون فعالیت های R&D انجام شده در شرکت ایریسا منجر به تولید محصولاتی گردیده که در حال حاضر در بزرگترین کارخانجات تولیدی کشور در حال بهره برداری است. این محصولات به عنوان محصول خاص شرکت ایریسا در دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک زیر مجموعه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جهوری رسماً به ثبت رسیده است و صاحب کلیه حقوق مادی و معنوی آنها شرکت ایریسا می باشد.