راهکارهای هوشمند سازی

کنترل تردد خودرو

یکی از مهمترین کاربردهای فن‌آوری RFID مربوط به شناسایی خودروها می‌باشد. با استفاده از این راهکار می‌توان کنترل تردد خودروها را به درون سازمان‌ها ، ادارات و کارخانجات مدیریت نمود. با کمک این راهکار تردد کلیه خودروهای مجاز و غیر مجاز ، ساعات ورود و خروج و سایر موارد مربوطه کنترل می‌گردد.

زیرساخت رزرو و پرداخت الکترونیک
یکی از مشکلات سازمان‌ها توزیع امکانات مختلف در میان کارکنان سازمان می‌باشد. این امکانات می‌تواند طیف وسیعی از خدمات و کالا را در بر گیرد. بعنوان مثال برخی از سازمان‌ها سالانه مبلغی را بعنوان سرانه ورزش در میان کارکنان خود بصورت امکانات ورزشی توزیع می‌کنند. برخی دیگر از سازمان‌ها با فروشگا‌ه‌های خاص برای توزیع کالاها ارتباط برقرار می‌نماید. اما دغدغه همه این سازمان‌ها توزیع عادلانه امکانات و اطلاع از وضعیت توزیع آنها می‌باشد. در این راهکار یک بستر مطمئن برای سازمان در نظر گرفته شده است که به کارکنان سازمان حق انتخاب و استفاده عادلانه از امکانات داده می‌شود.

کنترل تردد و دسترسی اشخاص
کنترل دسترسی اشخاص به بخش‌های مختلف سازمان از اصلی‌ترین وظایف واحد حفاظت فیزیکی در سازمان می‌باشد. این ماموریت با توجه درجه اهمیت سازمان از نظر امنیتی و نوع مخاطبان آن متفاوت می‌باشد. در سازمان‌ها بصورت لایه‌بندی بوده و هر اشخاص بخواهند به نقاط حساستر سازمان نزدیک شوند ، به طبع نیاز به داشتن مجوزهای بیشتری می‌باشند. با کمک فن‌آوری‌های نوین شناسایی مانند RFID ، اثر انگشت و با کمک نرم‌افزارها و تجهیزات مربوطه می‌توان این سطوح امنیتی را پیدا سازی نمود.

مدیریت دارایی
جمع آوری و حفظ دقیق سوابق اموال ثابت شرکت ، امری پرهزینه و وقت گیر است. یک راهکار یکپارچه مناسب ، باعث می شود تا تجهیزات با ارزش شرکت شما به خوبی تحت کنترل قرار گیرند. هدف هر سیستم کارآمد ، افزایش بازدهی ، حاصل از کنترل دارایی ها و به حداقل رساندن ضرر ناشی از فقدان و یا خسارت دیدن تجهیزات است. با استفاده از ترکیب موبایل کامپیوترها و نرم افزارمدیریت ردیابی ، شما قادر به سرعت بخشیدن در رسیدگی به امور و ردیابی اموال خود در زمان واقعی خواهید بود.
این امر شما را قادر می سازد تا بهره وری بیشتری برای برنامه ریزی تولید خود داشته باشید . با یک راهکار کامل که شامل فناوری های بارکد ، RFID ، موبایل کامپیوتر و نرم‌افزار است شما می توانید اموال و دارایی های خود را با دقت و به طور موثر و کارآمد مدیریت نمایید. همچنین به کمک این راهکار می‌تواند سوابق تعمیرات و نگهداری تجهیزات را بر روی حافظه تگ‌های نصب شده بر روی تجهیزات نگهداری نمایید.